DREWNO

Do produkcji naszych wiat i altan używamy drewna klejonego BSH austriackiej produkcji, dostarczanego przez lidera taj branży firmę Mosser Austria. Drewno klejone powstaje poprzez sklejenie ze sobą cienkich i jednorodnych warstw desek, tak zwanych lameli, z których wyeliminowano wadliwe części. Dzięki temu drewno klejone ma wytrzymałość, jakiej naturalne drewno mieć nie może a jednocześnie jest odporne na skręcenia i pęknięcia. Z normowych specyfikacji właściwości drewna wynika, że drewno klejone ma własności wytrzymałościowe na poziomie około 2-krotnie wyższym od standardów właściwych dla surowego, typowego drewna budowlanego.

Drewno klejone ma wysokie walory estetyczne. W konstrukcjach drewnianych klejonka BSH spełnia rolę głównego elementu nośnego i jednocześnie ozdobnego zarazem nadając całej budowli unikalnego charakteru. Umożliwia wykonanie indywidualnych kształtów, dużych czy małych, prostych i wygiętych. Kolor i wygląd drewna dodaje budynkom wizualnego ciepła i światła. Do produkcji drewna klejonego stosuje się kleje odporne na wodę i na warunki atmosferyczne.

STAL

Wszystkie elementy stalowe które pojawiają się w naszych konstrukcjach są odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Całą konstrukcję skręcamy wkrętami typu SPAX. (praktycznie nie używamy zwykłych gwoździ) Stosujemy też elementy połączeń wykonane ze stali nierdzewnej zapewniającej długowieczność produktów. Usługę cynkowania ogniowego i malowania proszkowego wykonujemy w renomowanej firmie Wiśniowski (producent bram i ogrodzeń)

MALOWANIE

Do zabezpieczenia elementów drewnianych wykorzystujemy produkty firm Tikkurila oraz Teknos dostępnych w szerokiej gamie kolorów. (na życzenie klienta możemy użyć farby którą on wskaże).